Przelicznik miar kuchennych

Przelicznik miar kuchennych

Przyznam się Wam, że gotując często nie zwracam uwagi na ilości podane w przepisach. Widzę na przykład 40g mąki i intuicyjnie daję 4 łyżki. Ale czy zawsze się to sprawdza? Czy łyżka łyżce jest równa? Okazuje się, że niestety nie. Dlatego postanowiłam ułatwić Wam i sobie życie!

Przygotowałam więc plik do wydruku, który możecie powiesić w kuchni i korzystać z niego na co dzień. Oprócz wspomnianej wcześniej łyżki, przedstawiam Wam także łyżeczkę i szklankę. Wybrałam tylko kilka podstawowych produktów, ale myślę, że szybko się zorientujecie, które produkty będą ważyć podobnie. Dlaczego to istotne? Dlatego, że największym problemem osób, które próbują zrzucić parę kilogramów, są porcje. Bardzo często jemy więcej niż myślimy, że jemy.

W racjonalnym podejściu do odżywiania nie chodzi o to, by wykluczyć wszystkie „kaloryczne” produkty, ale o to by świadomie je sobie nakładać. Jeśli kontrolujemy wielkość porcji, to bez większego wysiłku jesteśmy w stanie kontrolować swoją masę ciała. Pamiętajcie, że wszystkie małe nawyki, choć pojedynczo mają niewielkie znaczenie, to gdy je zsumujemy są niezwykle istotne. Dlatego zmiany zaczynajmy zawsze od małych kroczków!

A jeśli po prostu lubicie gotować i chcecie rozszyfrować przepisy kulinarne, to też na pewno przyda Wam się  przelicznik miar kuchennych. Teraz wyjdą Wam wszystkie ciasta 😀

PDF do pobrania tutaj. Pamiętajcie, by przy wydruku wybrać faktyczny rozmiar 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Masz pytanie? Pisz śmiało :)